Επισκευαστής Μπαταριών 2-32S 15A 20A 25A Μπαταρία Λιθίου Αυτόματος Ισοσταθμιστής HTB-J32S25A
Λεπτομέρειες προϊόντος
Ετικέτες προϊόντων
Προδιαγραφές
Προδιαγραφές ισοσταθμιστή μπαταρίας λιθίου Heltec:
  • 2-24S 25A
  • 2-32S 15A/20A/25A
Πληροφορίες προϊόντος
Επωνυμία: HeltecBMS
Προέλευση: Ηπειρωτική Κίνα
Πιστοποίηση: ΑΗΗΕ
Εγγύηση: 3 μήνες
MOQ: 1 τεμ.
Τύπος μπαταρίας: Τριαδικό λίθιο, φωσφορικό σίδηρο λιθίου, τιτάνιο-κοβάλτιο λιθίου
Ονομαστική τάση: DC12V
Εύρος επισκευής: 2-24S/2-32S
Ρεύμα ισορροπίας: 15A/20A/25A
Μέγεθος: 360*290*170MM
Προσαρμογή
  • Προσαρμοσμένο λογότυπο
  • Προσαρμοσμένη συσκευασία
  • Προσαρμογή γραφικών
Πακέτο
1. Επισκευαστής μπαταριών *1 σετ.
2. Αντιστατική τσάντα, αντιστατικό σφουγγάρι και κυματοειδής θήκη.
Λεπτομέρειες Αγοράς
  • Αποστολή από:
    1. Εταιρεία/Εργοστάσιο στην Κίνα
    Επικοινωνήστε μαζί μαςγια να διαπραγματευτούν τις λεπτομέρειες αποστολής
  • Πληρωμή: Συνιστάται 100% TT
  • Επιστροφές & Επιστροφές Χρημάτων: Δικαιούστε επιστροφές και επιστροφές χρημάτων
Χαρακτηριστικά
  • Ονομαστική τάση: DC12V
  • Εύρος επισκευής: 2-32S
Αρχή λειτουργίας
① Χειροκίνητη ισοστάθμιση
② Αυτόματη εξίσωση
③ Εξίσωση φόρτισης
Οι παράμετροι ρύθμισης της εξίσωσης φορτίου είναι οι εξής:
Παράμετροι ισορροπίας φωσφορικού σιδήρου λιθίου:
Προστασία από υπέρταση μονομερούς: 3,650V Ανάκτηση από υπέρταση μονομερούς: 3,650V Τάση εξαναγκασμένης εξίσωσης: 3,650V
Η τάση έναρξης εξίσωσης ορίζεται στη χαμηλότερη τιμή της τάσης στοιχειοσειράς = V, η διαφορά τάσης του μονομερούς εξίσωσης: 0,005V και η αναλογία του ρεύματος εξίσωσης: 5%~100%
Τριαδικές παράμετροι εξίσωσης φόρτισης λιθίου:
Προστασία από υπέρταση μονομερούς: 4,250V Ανάκτηση από υπέρταση μονομερούς: 4,200V Τάση εξαναγκασμένης εξίσωσης: 4,250V
Τάση έναρξης εξίσωσης: 4.000V Διαφορά τάσης μονομερούς εξίσωσης: 0.005V Λόγος ρεύματος εξίσωσης: 5%~100%
Κατά την εξίσωση φόρτισης, ο "αρνητικός πόλος της μπαταρίας" στο μπροστινό πάνελ του μηχανήματος πρέπει να είναι συνδεδεμένος στον γενικό αρνητικό πόλο της μπαταρίας, ο αρνητικός πόλος του φορτιστή είναι συνδεδεμένος στον "αρνητικό πόλο φόρτισης" του μπροστινού πάνελ του μηχανήματος και ο θετικός πόλος του φορτιστή είναι συνδεδεμένος στον θετικό πόλο της μπαταρίας. Πριν από την είσοδο στην κατάσταση ισορροπίας, το ρεύμα φόρτισης δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 25A, το ρεύμα φόρτισης δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 5A όταν φτάσει σε μια ισορροπημένη εκκίνηση (φωσφορικό λίθιο σιδήρου 3.450V/τριμερές λίθιο 4.00V) και το αποτέλεσμα της μικρής ισορροπίας ρεύματος θα είναι καλύτερο.
Μηχανή εξισορρόπησης μπαταρίας-ισοσταθμιστή-μπαταρίας (7)
Μηχανή εξισορρόπησης μπαταρίας-ισοσταθμιστή-μπαταρίας (6)
Επιλογή μοντέλου
Τεχνικός Δείκτης Μοντέλο προϊόντος
Μοντέλο HTB-J24S25A HTB-J32S15A HTB-J32S20A HTB-J32S25A
Εφαρμοστέος τύπος μπαταρίας LFP/NCM/LTO
Μέγιστο ρεύμα εξισορρόπησης 25Α 15Α 20Α 25Α
Παράμετροι ισορροπίας φωσφορικού σιδήρου λιθίου Προστασία από υπέρταση μονομερούς: 3,65V
Τάση εξισορρόπησης: 3,65V
Διαφορά τάσης μονομερούς εξίσωσης: 0,005V
Ποσοστό του ρεύματος εξίσωσης: 5%~100%
Παράμετροι ισορροπίας τριαδικού λιθίου Προστασία από υπέρταση μονομερούς: 4,25V
Ανάκτηση υπέρτασης μονομερούς: 4.2V
Τάση εξισορρόπησης: 4,25V
Τάση έναρξης εξισορρόπησης: 4V
Μέγεθος (cm) 36*29*17
Βάρος (kg) 6.5 9.5
Σημείωμα
② Κατά την εξίσωση φόρτισης, ο "αρνητικός πόλος της μπαταρίας" στο μπροστινό πάνελ της μηχανής πρέπει να είναι συνδεδεμένος με τον αρνητικό πόλο ολόκληρης της μπαταρίας, ο αρνητικός πόλος του φορτιστή συνδέεται με τον "αρνητικό πόλο φόρτισης" στο μπροστινό πάνελ της μηχανής και ο θετικός πόλος του φορτιστή συνδέεται με τον θετικό πόλο της μπαταρίας. Το ρεύμα φόρτισης δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 25A πριν εισέλθει σε κατάσταση ισορροπίας και το ρεύμα φόρτισης δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 5A όταν επιτευχθεί ισορροπία (φωσφορικό λίθιο σιδήρου 3,45V/τριμερές λίθιο 4V). Το μικρό αποτέλεσμα ισορροπίας ρεύματος θα είναι καλύτερο.
③ Προαιρετική παροχή ρεύματος
  • Χρήση συστήματος 0-120V (για έως 24S). Χρήση συστήματος 0-135V (για έως 32S).
  • Μονοφασική τροφοδοσία 220V.